Відбулось перше засідання новообраної Ради з державної підтримки кінематографії

09.04.2021

Сьогодні, 9 квітня, в Держкіно відбулось перше засідання Ради з державної підтримки кінематографії в новому складі.

Засідання розпочалося з оголошення маніфесту, в якому Рада визначила головні цілі та принципи своєї діяльності.

Маніфест Ради з державної підтримки кінематографії

Кожен з нас є частиною українського кінематографа. І кожен має свій досвід та свою експертизу, які допоможуть всім нам в розбудові українського кіно.

Ми дуже вдячні членам Ради попередньої каденції, дякуємо колегам за довіру та починаємо працювати.

Для чого ми тут? Що ми хочемо зробити? Які наші цілі? За якими принципами ми будемо діяти?

1. Ми за розвиток української кіноіндустрії як системи. Віримо у потужний потенціал України на світовому креативному ринку та в можливість вагомого внеску у світову культуру.

2. Мова йде не тільки про творчість: кіноіндустрія, вибудувана системно – це нові робочі місця, податки й майбутнє.

3. В основі кіно завжди були та будуть талановиті історії. І наше завдання їх відшукати й донести до глядача. А також відкрити, знайти нові яскраві імена та створити умови для їх плідної праці.

4. Ми розуміємо, що якісне національне кіно – це запорука інформаційної безпеки та потужний інструмент формування свідомості. Тому ми будемо розвивати патріотичне українське кіно, яке на високому художньому рівні розкаже про українську історію, про наших видатних сучасників, про виклики, які стоять перед нашою державою. А також відкриє світові нашу країну та людей як прекрасний народ.

5. Кіно – це завжди витрата ресурсів, грошових, людських. Держава виступає як найбільший інвестор в кіно, а державні гроші – це гроші платників податків, кожного громадянина України. Це висока відповідальність, тому ми виступаємо за контроль, чесні прозорі бюджети та звітність. У кожного члена Ради нульова толерантність до корупції, а також розуміння наслідків конфлікту інтересів.

6. Кожен з нас знає, що кіно – це складний процес, до якого залучені десятки, іноді сотні людей. Тому ми за діалог, комунікації, дискусії та різноманітність думок.

7. Ми будемо розвивати всі найкращі досягнення українського кінематографа. Українські фільми можуть збирати великі бокс-офіси та аудиторії, брати призи на світових фестивалях. Українські фестивалі можуть бути великими культурними подіями. Все це вже доведено часом. Наша задача – зробити успіхи ще більшими, аудиторії численнішими, фестивалі більш уславленими. А українську присутність у світовому культурному полі – по-справжньому помітною.

8. Нові ідеї, нові художні засоби, нова кіномова народжуються саме в авторському кінематографі. Ми будемо шукати та підтримувати справжні таланти та сприяти їх промоції на світовому рівні.

9. Авторське та комерційне кіно – дві рушійні сили кіноіндустрії. Ми будемо підтримувати справжні таланти, дебютантів, експериментаторів. Ми будемо підтримувати тих, хто працює заради глядача. Питання не в жанрі або напрямку. Питання в таланті, глядачах і важливості тої проблематики, яка постає у фільмах.

10. Держава не може бути єдиним інвестором української кінематографії. Наша ефективна робота повинна стати доказом для українського бізнесу: інвестувати в кіно можна і потрібно.

11. Кіно може змінити економічний і культурний ландшафт всієї України! Ми будемо підтримувати розвиток кінокомісій, а через діяльність і події кіноіндустрії розвивати регіони.

12. Великі цілі – це багато роботи. Рішення, які ми будемо приймати, завжди будуть сприяти досягненню наших великих цілей: створення кіноіндустрії, інформаційна безпека, формування світогляду українського народу та зміцнення української присутності на світовому рівні.

Головою Ради з державної підтримки кінематографії було обрано Артема Колюбаєва, заступником голови Маріанну Новікову.   

За затвердженим на засіданні графіком роботи, члени Ради вирішили збиратися на планові засідання на останньому тижні кожного місяця, за необхідності розгляду термінових питань – скликати засідання додатково.