Підсумки дискусії "Вплив війни в Україні на міжнародну кіноіндустрію" на Кіноринку Міжнародного кінофестивалю у Торонто
13 вересня в рамках Кіноринку Міжнародного кінофестивалю у Торонто було проведено спеціальну подію в рамках Industry Conference – дискусію "Вплив війни в Україні на міжнародну кіноіндустрію".
Гостями дискусії стали керівництво TIFF, канадські, українські та міжнародні фільммейкери.
Модератором дискусії став продюсер та засновник F Films Андрій Фесяк, який акцентував, що «коли російські військові розпочали своє повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, мало хто на Заході очікував, що Україна протримається довше кількох днів; але після 7 місяців війни ми все ще воюємо, міцніємо і сильно б’ємо росіян».
«Весь український народ долучився до війни, щоб допомогти нашим військам перемогти у цій війні. Люди в кіноіндустрії нічим не відрізняються. Багато наших колег або воюють на передовій – деякі, на жаль, загинули – або воюють за допомогою засобів, які ми знаємо найкраще, як-от кіно. Насправді українська культура – це одна з перших речей, що росіяни намагаються знищити в окупованих ними містах в Україні. Спалення книжок, руйнування театрів і заборона українського кіно і телебачення є однією з головних дій окупантів», - зазначив Андрій Фесяк.
Ігор Савиченко, продюсер Directory Films, розповів аудиторії про важливість залучення українських авторів (сценаристів, режисерів, художників і креативних продюсерів) до виробництва фільмів і серіалів, які створюються іноземними продакшнами, наголосивши, що з початку повномасштабної війни рф проти України вже почали виходити документальні фільми про нашу боротьбу, тож за Україною починають слідкувати через документалістику.
Вікторія Ярмощук, CEO FILM.UA Group та виконавча директорка Української кіноасоціації розповіла про можливості України, постпродакшн потужності України та можливості співпраці навіть у цей непростий час.
Старший віце-президент та продюсер Радж Паніккар з Fifth Ground Entertainment долучився до дискусійної панелі з точки зору канадського продюсера щодо можливостей співпраці з Україною.
Режисер документальної картини «Свобода у вогні: боротьба України за свободу» Євген Афінеєвський говорив про важливість роботи з українськими кінематографістами, швидкість та бюджетність такої співпраці, зазначивши високий рівень професійності та знання англійської мови українськими фільммейкерами.
На дискусії гостям було повідомлено про те, що Держкіно України періодично оновлює інформацію про українські фільми, що мають копродукційний потенціал, а також каталог українських сертифікованих компаній, які надають сервісні послуги щодо знімань, ренталу та постпродакшну.
Тож, українська делегація у складі Держкіно України та представників вітчизняних кіноінституцій, спільно з Посольством України в Канаді та Надзвичайним і Повноважним послом України в Канаді Юлією Ковалів донесли міжнародній кіноспільноті те, що ми сильні не лише на передовій, а так само боремося за донесення всьому світові правди про несправедливу війну, розв’язану росією на території України, а також гідно презентували Україну на TIFF.