Розпочинає роботу Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів "КРОК–2020: у рідній гавані"

07.12.2020

Із 7 до 13 грудня 2020 року в київському Будинку кіно відбудеться ХXVІІ Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів "КРОК–2020: у рідній гавані". Фільмом-відкриттям фестивалю стане прем'єра стрічки "НІС, АБО ЗМОВА "НЕ ТАКИХ" легенди світової анімації, режисера Андрія Хржановського.

З 1989 року Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів "КРОК" знайомить не лише професіоналів, а й глядачів різного віку та верств населення із найкращими зразками вітчизняного та світового анімаційного кіно, як сучасного, так і класичного. Цього року "КРОК" традиційно представить увесь спектр нових течій світової анімації та продемонструє роботи як визнаних майстрів, так і дебютантів, які своїми оригінальними ідеями надихають анімаційне мистецтво.

До конкурсної програми цьогорічного фестивалю увійшли майже 100 фільмів із 20 країн світу. Всього ж на селекцію було подано 1112 заявок із 60 країн. Оцінюватиме конкурсну програму авторитетне журі, до складу якого увійшли представники України, Японії, Бельгії/США, Нідерландів та Китаю:

- Україна – Ірен Роздобудько, письменниця, кінокритик, сценаристка;

- Японія – Сайоко Кіношита, Генеральний директор Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів у Хіросимі; Академік, кінокритик, історик анімації;

- Китай – Ксен Чі, режисер, викладач, співзасновник Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів Feinak Beijing;

- Нідерланди – Монік Рено, режисер-аніматор, художник, викладач, лектор, володарка багатьох міжнародних премій та нагород;

- Бельгія-США – Ненсі Фелпс, Голова європейського відділення АСІФА, кінокритик, викладач, одна з засновників легендарного фестивалю свободи та мистецтва "Burning Man" у США.

Розклад показів:

  • Міжнародна конкурсна програма №1 "Спів розуму" (показ 7 грудня)
  • Спеціальний показ анімаційного джему на підтримку білоруського народу "Аніматори світу – Бєларусі"  (показ 7 грудня)
  • Національна конкурсна програма №1 "Майстри" (показ 7 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №2 "Небачене-нечуване" (показ 8 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №3 "Геній місця" (показ 8 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №4 "Блакитний страх" (показ 8 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №5 "Обійми та дотики" (показ 9 грудня)
  • Національна конкурсна програма №2 "Нові імена" (показ 9 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №6 "Оповіді з Мультивсесвіту" (показ 9 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №7 "Незручність" (показ 10 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №8 "Людська природа" (показ 10 грудня)
  • Міжнародна конкурсна програма №9 "Добре і ще краще" (показ 10 грудня)
  • Показ програми фільмів режисерів-аніматорів Білорусі з назвою "Жыве Бєларусь" (11 грудня)
  • Спеціальний показ "Довга подорож": до сторіччя легенди світового кінематографа Тоніно Гуерри (11 грудня). Постійний співавтор Федеріко Фелліні, Тоніно був добрим другом "КРОКу", неодноразово був його почесним гостем. Ювілейну програму створено за участі вдови митця Лори Гуерра.
  • Програма "Родинний кінозал": Найкращі анімаційні фільми для дітей (2019-2020) (показ 12 грудня о 13:00).
  • Програма "Родинний кінозал": За підтримки кінокомпанії (показ 13 грудня о 13:00). Завдяки кінокомпанії "Артхаус Трафік" та особисто генеральному директору Денису Іванову маленькі глядачі "КРОКу" зможуть відвідати допрем’єрний показ повнометражного анімаційного фільму "ГОЛ" режисера Тревора Гарді (Великобританія, 2019).

Як досвідчених аніматорів, так і тих, хто ще лише на початку свого професійного анімаційного шляху, організатори запрошують на спеціальний захід, ініціатором якого є Українська анімаційна Асоціація "УАНІМА" та особисто відома українська продюсерка Олена Голубєва, – майстер-клас "Анімація VS інтерактив. Проєкт "60. Втрачені скарби".

Також вперше у рамках Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "КРОК-2020: у рідній гавані!" відбудеться унікальна колаборація: окремі покази фестивалю відбудуться на незвичній локації – #МузейНаПоштовій площі, куди гостинно запрошує всіх бажаючих команда історико-культурного туристичного центру "Річкова Брама Києва".

Унікальне місце, де розвивається ініціатива створення сучасного археологічного музею, зберігає широко відому пам’ятку археології та історії національного значення – залишки середньовічного кварталу ХІ-ХІХ століть, яка завдяки зусиллям киян вже два з половиною роки є доступною для відвідування та продукує і гостинно приймає різноманітні культурні і мистецькі ініціативи.

Спільно з "Річковою Брамою Києва", "КРОК" надає можливість перегляду в Музеї трьох годин найкращої авторської анімації: два сеанси по півтори години 12 та 13 грудня о 19:00. Впевнені, що незвична атмосфера показу стрічок-номінантів фестивалю в оточені унікальних артефактів і залишків споруд та планування стародавнього кварталу стануть незабутньою сторінкою фестивалю.

Вхід на локацію – напроти фунікулеру, поряд із Церквою Різдва Христового. Вхід безкоштовний, але за реєстрацією, оскільки кількість вільних місць є лімітованою.

Крім того, цього року "КРОК" розпочав співпрацю з Благодійним Фондом "Таблеточки", який з 2011 року щоденно допомагає українським родинам перемагати рак, а лікарям – рятувати життя онкохворих дітей. Місія фонду – створювати умови для якісної медичної, психологічної допомоги та повноцінного життя онкохворих дітей та їхніх родин в Україні під час та після лікування. МФАФ "КРОК" та "Таблеточкі" проведуть покази у лікарнях України, зокрема у Національній дитячій спеціалізованій лікарні МОЗ України "ОХМАТДИТ".

На відкритті фестивалю, 7 грудня, глядачі побачать прем'єру стрічки "НІС, АБО ЗМОВА "НЕ ТАКИХ" легенди світової анімації, режисера Андрія Хржановського. Унікальний експериментальний епос, присвячений твору українського генія Миколи Гоголя "Ніс" та однойменній опері Дмитра Шостаковича, висвітлює долі інтелігенції в епоху тоталітаризму. Фільм вже здобув неймовірну кількість нагород: став номінантом на премію Європейської кіноакадемії (2020), володарем Призу журі МФАФ в Аннсі (Франція, 2020), Гран-Прі МКФ ANIMAFILM (Азербайджан, 2020), Призу глядацьких симпатій МКФ ANIMATOR (Польща, 2020), Гран-Прі МКФ у Варні (Болгарія, 2020), переможцем МКФ CINANIMA (Португалія, 2020) тощо. А кульмінаційний момент фестивалю, – Церемонія закриття, – відбудеться 11 грудня. За рішенням журі традиційно буде названо нові зіркові імена світової анімації або підтверджено майстерність вже знаних корифеїв.

Всі фестивальні заходи відбудуться з дотриманням санітарно-епідеміологічних заходів, зокрема: вхід до залів Будинку кіно без захисної маски на обличчі заборонено; перебування у Червоному, Синьому, Малому та інших залах лише з дотриманням соціальної дистанції. Кількість місць у залах лімітовано згідно постанови №45 від 04.08.2020 МОЗ України "Про внесення змін до тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (Covid-19)". Просимо з розумінням поставитись до запобіжних заходів.

Усі заходи та покази ХXVІІ Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "КРОК–2020: у рідній гавані" безкоштовні! Кількість запрошень обмежена.

Фестивальні заставки створено професіоналами всесвітньовідомої анімаційної студії "Екзаурус" (Індія), Studio EEKSAURUS productions PVT LTD. Глядачі побачать також фестивальний кліп у виконанні української режисерки Тетяни Полянської. Подарунком фестивалю є мініатюри про карантинне життя маскоту на ім’я КРОК від студентів КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого, Інституту екранних мистецтв, першого курсу режисури анімаційного фільму (керівник курсу – режисер Олена Касавіна).

Фестиваль "КРОК–2020: у рідній гавані" проводиться за підтримки Державного агентства України з питань кіно та засновників фестивалю – Міністерства культури України, Національної спілки кінематографістів України.

Слідкуйте за інформацією МФАФ "КРОК" на інтернет-ресурсах фестивалю та Будинку кіноhttp://www.ukrkino.com.ua/home/