Ще сім стрічок, створених за підтримки Держкіно, – у програмі Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival

25.09.2022

Серед фільмів, що потрапили до Національного конкурсу, - "Терикони", "Плай", "Щоденник нареченої Христа", "Між небом та горами", "Привоз", "Назовні", а стрічка "Як там Катя?" - у Позаконкурсній програмі.

Плай (реж. Єва Джишиашвілі) 

Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні і небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні і покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя і мужньо приймають удари долі. Родина Малковичей для людського ока – загублена серед красивої і суворої природи, а насправді – там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.

Терикони (реж. Тарас Томенко)

Насті було шість, коли ракета, випущена російськими терористами в новорічну ніч, назавжди змінила її життя. Це забрало життя її батька і зруйнувало їхній будинок. Школа Насті знаходиться лише за 500 метрів від лінії фронту.

Війна стала буденністю. Просто частина ландшафту. Єдиний засіб для виживання родини Насті – це металобрухт, який вони збирають під обстрілами.

Сєні сім років. Він першокласник. За сім років свого життя він бачив сім років війни і жодного дня миру. Сєня любить залазити на терикони, щоб спостерігати захід сонця. Його вітчим копає могили, щоб заробити грошей на новий костюм і рюкзак для Сєні. Це фільм про дітей, які живуть у зоні бойових дій в Україні.

Щоденник нареченої Христа (реж. Марта Смеречинська)

Режисерка фільму Марта Смеречинська дивиться в очі своїм страхам й занурюється в реальність своєї сестри Насті, греко-католицької черниці, в монастирі Наречених Христа на Західній Україні, щоб заново пізнати світ, у якому вони обидві зросли.

Стосунки Марти з сестрою Настею, яка відмовилася від усього мирського, щоб стати частиною релігійного світу, також відображають досвід інших сімей та їхніх дочок, які приєдналися до закритої чернечої спільноти. Марта обговорює свої почуття з іншими монахинями, бере у них  інтерв’ю, тоді як інші черниці бачать через Марту зв’язок зі своїм минулим і сім’ями. Режисерка прагне знайти відповідь на питання, чому молоді дівчата вирішують наслідувати багатовікову церкву, обравши шлях черниць.

Оскільки Марта вихована батьком-священником, вибір стати монахинею, безперечно, приходив у голову і Марті. Тому вона досліджує цей шлях, знаючи його глибоко. Протягом усієї знімальної подорожі Марта віднаходить любов до своєї сестри та інших дівчат, хоча їхні життя йдуть зовсім різними шляхами. 

Між небом та горами (реж. Дмитро Грешко)

В той час як весь світ зупинився під час пандемії коронавірусу, жителі гірського села Колочава на Закарпатті, живуть звичним життям. Тільки працівниці сільської станції швидкої допомоги знають, що відбувається насправді… 

Привоз (реж. Єва Нейман)

Фільм документує життя одного з найстарших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби; розмислами про світобудову і сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки. 

Назовні (реж. Ольга Журба) 

"Назовні / Outside" є повнометражним документальним дебютом Ольги Журби, над яким вона працювала з оператором Володимиром Усиком. Це історія хлопця Роми: ми зустрічаємо його, 13-річного, на українських барикадах Майдану та слідуємо до його повноліття, коли він, уже 18-річний юнак, намагається вижити в маленькому кримінальному провінційному містечку. 

Як там Катя? (реж. Крістіна Тинькевич) 

Анна, мати-одиначка, лікарка швидкої допомоги, яка мріє про краще життя зі своєю донькою Катею. Раптовий і брутальний збій розміреного плину життя змушує Анну постати перед дилемою, яка підважить засади її власних моральних меж у суспільстві, що не має жодних. 

Цьогорічний 6-й Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs проходитиме з 1 до 6 жовтня 2022 року у змішаному форматі. Покази наживо відбудуться у київському кінотеатрі «Жовтень», онлайн-програма – на сервісі Megogo, а пітчинги – на платформі Pitch the Doc.