Ще сім українських фільмів — у програмі goEast Film Festival 2023

27.04.2023

Цьогоріч 23-й фестиваль Центральної та Східної Європи goEast, який проходитиме з 26 квітня до 2 травня, представить 9 українських фільмів.

Докудрама «Fragile Memory / Крихка пам‘ять» (2022) Ігоря Іванька — у програмі BIOSCOP

«Крихка пам’ять» розповідає про дідуся режисера, Леоніда Бурлаку. Він був відомим кінооператором, працював на Одеській кіностудії та зняв 30 повнометражних фільмів, найвідомішим із яких стала кінострічка «Місце зустрічі змінити не можна». Коли через хворобу Альцґеймера Леонід Бурлака починає втрачати пам’ять, його онук, також кінооператор, випадково знаходить фотоархів діда часів його молодості. Ігор Іванько сканує пошкоджені старі плівки та досліджує минуле свого діда.

Стрічку створено Burlaka Films (Україна), Babylon'13 (Україна) у копродукції з Peter Kerekes Film (Словаччина) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Продюсерами виступили Олександра Братищенко, Марія Пономарьова та Ігор Іванько. Копродюсер – Петер Керекеш. Оператори – Ігор Іванько, Леонід Бурлака, Ілля Єгоров, режисер монтажу – Ігор Косенко, звукорежисерка – Каріна Режевська, композитори – Микита Моісеєв та Marec Piacek. 


Драма «Атлантида» (2019) Валентина Васяновича — у програмі SYMPOSIUM

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Продюсерами фільму виступили Валентин Васянович, Ія Мислицька («Плем'я», «Присмерк») та Володимир Яценко («Додому», «Дике поле»). Міжнародною промоцією займалась бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку. 


Короткометражний документальний фільм «Це побачення» (2023) Надії Парфан — у програмі ANARCHO SHORTS

«Це побачення» – це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку містом мчить на шаленій швидкості автомобіль. Цей сучасний ремейк фільму Клода Лелуша C’etait un rendez-vous, знятий під суб’єктивним кутом камери в одному невідредагованому кадрі, відображає емоції надзвичайного стану, викликаного війною. 


Воєнна драма «Совість» (1968) Володимира Денисенка — у програмі SYMPOSIUM

Стрічка описує події, що розгортаються у період Другої світової війни. Українські землі окуповані німецькими військами. Під час сутички на дорозі сільський парубок вбиває офіцера. Німці вимагають видати хлопця, погрожуючи знищити всіх. Так перед жителями села постає страшна моральна дилема. Водночас їхні долі опиняються в руках хлопця, який ціною власного життя може зупинити весь цей жах. 


Драма «Кисневий Голод» (1991) Андрія Дончика — у програмі SYMPOSIUM

Один із перших українських фільмів часів Незалежності, «Кисневий голод» – це дебютний та єдиний фільм режисера Андрія Дончика.

Сценарій фільму створили Юрій Андрухович та Андрій Дончик за армійськими спогадами останнього. Сюжет картини описує, наскільки жорстокою моделлю-концентрацією Радянської імперії часів занепаду кінця 1980-х була Радянська армія. 


Документальний фільм «Motherland» (2023) Ганни Бадзяки та Александра Міхалковіча — у програмі COMPETITION

Шведсько-українсько-норвезька копродукція «Motherland» режисерів Олександра Михалковича та Ганни Бадзяки розповідає історію матері, сина якої вбили через дідівщину в білоруській армії, та молоді, що ходить на протести проти Александра Лукашенка у далекому 2020 році. 


Короткометражний документальний фільм «Хайт» (2021) Сашка Протяга — у програмі RHEINMAIN SHORT FILMS

У стрічці йдеться про спекуляцію на тему постіндустріального майбутнього Маріуполя. Сюжет розвивається у 2068 році у Маріуполі, куди приїжджає музикант із Роттердама. Він бере участь в артрезиденції, організованій такою місцевою інституцією, як Центр Індустріальної Спадщини (ЦІС). 


Нагадаємо, що на goEast Film Festival у програмі COMPETITION також відбудуться покази стрічки «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, що оповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір, та фільму «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка, який описує події за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

Щороку goEast Film Festival перетворює Вісбаден на один із найважливіших міжнародних центрів кіно Центральної та Східної Європи. Близько 110 художніх, документальних, короткометражних фільмів і VR-проєктів демонструються, щоб зацікавити як професійних відвідувачів, так і місцевих кіноглядачів.