Стрічка "Земля блакитна, ніби апельсин" отримала нагороду Cinema Eye Honors 2021 у категорії Spotlight Award

11.03.2021

Створений за підтримки Держкіно фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" режисерки та сценаристки Ірини Цілик отримав нагороду Cinema Eye Honors 2021 у категорії Spotlight Award. Премія заснована у США для визнання та вшанування зразкової майстерності та інновацій у документальному кіно.

Повнометражний дебют Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Світова прем'єра стрічки відбулася на кінофестивалі "Санденс", де картину було відзначено премією за найкращу режисуру в категорії світового документального кіно. З того часу фільм отримав вже понад два десятки нагород на міжнародних кінофестивалях. Також картина увійшла до списку повнометражних фільмів, що були допущені до розгляду на 93-й "Оскар".

Фільм створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Коммунікос" (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Кінопроєкт повнометражного документального фільму "Земля блакитна, ніби апельсин" (робоча назва - "Жовтий автобус") став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Загальна вартість виробництва фільму склала 5 млн. 652 тис. грн., сума державної фінансової підтримки – 2 млн. 728 тис.  грн. 

Фільмування стрічки проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області та в Києві.