У межах 38-го Варшавського міжнародного кінофестивалю 20 жовтня Держкіно спільно з Посольством України у Польщі проведено День України у Варшаві
У межах 38-го Варшавського міжнародного кінофестивалю 20 жовтня 2022 року Держкіно спільно з Посольством України в Республіці Польща проведено День України у Варшаві.
Відбулася панельна дискусія “Співпраця України та Польщі” за участі:
- Радника-посланника Посольства України в Польщі Олега Куця,
- директора Варшавського кінофестивалю Стефана Лаудіна,
- голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук,
- директора Польської кіноакадемії та віце-президента Європейського клубу продюсерів Даріуша Яблонського,
- голови виробничого відділу Польського інституту кіномистецтва Каміли Моргіш.
Директор Варшавського кінофестивалю Стефан Лаудін висловив свою підтримку Україні та українському народу, який нині мужньо бореться за свободу та відстоює власну незалежність.
Голова виробничого відділу Польського інституту кіномистецтва Каміла Моргіш наголосила на важливості підтримки іноземних партнерів для українських фільммейкерів на стадії розробки документальних і художніх фільмів та, зокрема, скрипт-девелопменту.
«Варшавський кінофестиваль – це кінофестиваль класу А, який з кожним роком представляє все більше українського кіно та польсько-українських копродукцій. Це чудова можливість для нового незалежного кіно вразити Європу та світ», – зазначив Радник-посланник Посольства України в Польщі Олег Куць.
«Війна ще більше об’єднала наші держави. Ми дуже вдячні польським партнерам і друзям за всебічну допомогу українцям. На жаль, нині багато наших кінематографістів не мають змоги займатися улюбленою справою, бо із початком війни у нашій країні пішли захищати батьківщину або стали волонтерами. Впевнена, що після нашої перемоги буде багато якісних фільмів, вироблених спільно з польськими кінематографістами та іншими європейськими країнами», — зазначила Марина Кудерчук, Голова Державного агентства України з питань кіно.
Обговорення ситуації в українській кіноіндустрії та презентацію українських і копродукційних проєктів, які перебувають на різних стадіях виробництва, провели:
- режисер Аркадій Непиталюк,
- продюсер та член Польської кіноакадемії Марек Нововейський,
- продюсерка та генеральна директорка Film.ua Group Вікторія Ярмощук,
- виконавча директорка Української кіноакадемії та генеральна директорка Odesa International Film Festival Анна Мачух,
- продюсер та голова громадської організації Андрій Ногін.
«Я б хотіла ще раз подякувати польському народові за підтримку на всіх рівнях. Ми ніколи цього не забудемо. Ми також вдячні польським та всім іноземним колегам, які не зупинили з нами співпрацю. Україна вже ставала привабливою локацією для зйомок міжнародних проєктів, бо сюди легко дістатися з будь-якої країни Європи», — висловилась продюсерка та генеральна директорка Film.ua Group Вікторія Ярмощук.
«Війна – це велика трагедія для кіноіндустрії також. Спочатку ми думали, що знімати художнє кіно зараз недоречно. Але після кількох місяців війни зрозуміли, що якщо ніхто не буде знімати кіно, в тому числі історії, не дотичні за тематикою до війни, то у кіновиробництві буде прірва. Історія нашого мирного часу потрібна і під час війни і після неї, як певна реабілітаційна історія», — зауважив режисер Аркадій Непиталюк та продемонстрував кадри фільму, знятого декілька днів тому.
«Ми вдячні за можливість провести Національну конкурсну програму 13-го Одеського кінофестивалю в рамках Варшавського кінофестивалю. Цього разу у нас одна з найсильніших програм. До війни український кінематограф розвивався, ми мали багато планів та мрій, та 24 лютого змінило все, бо багато наших кінематографістів знімали фільми, а тепер чимало колег пішли на фронт захищати нашу державу від російських загарбників. Зараз ми шукаємо партнерів та підтримку для наших проєктів, що перебувають на різних стадіях виробництва», — говорить виконавча директорка Української кіноакадемії та генеральна директорка Odesa International Film Festival Анна Мачух.
«Зараз Україна та вітчизняне кіновиробництво, зокрема, переживають важкі часи. Але ми готові презентувати проєкти, які перебувають на фінальних стадіях виробництва», — резюмував продюсер та голова громадської організації Андрій Ногін.
«Мій досвід роботи з Україною завжди був відмінним. Близько десяти років тому ми почали роботу над телевізійним шоу «Великі перегони» і разом з українською знімальною групою знімали в Дубаї, на Шрі-Ланці, у Сінгапурі, на Філіппінах, у Польщі та в Україні. Був великий успіх цієї програми! Ми планували другий сезон шоу, але російське вторгнення в Україну ще в 2014 році зруйнувало наші плани. Та два роки тому ми почали роботу над новою копродукцією з Україною під назвою «Егрегор». Тут ми знімали у Польщі, Україні та США», — поділився власним досвідом продюсер та член Польської кіноакадемії Марек Нововейський.
Захід організовано спільно з Посольством України в Республіці Польща. Держкіно висловлює подяку Варшавському кінофестивалю за наданий майданчик для презентації українських проєктів та можливість доносити світу правду про війну, яку Росія розв'язала в Україні.
Також вдячні за допомогу в організації події Громадській організації "УкрКіноФест", Одеському міжнародному кінофестивалю та Film UA Group.
Варшавський кінофестиваль триває з 14 до 23 жовтня.