У межах Берлінале відбулося прийняття Посольства України в Німеччині за участі Голови Держкіно і виконавчої директорки Берлінале на підтримку українського кінематографа під час війни

21.02.2023

Захід пройшов 21 лютого за участі Надзвичайного і Повноважного Посла України у ФРН Олексія Макеєва, продюсера Андрія Фесяка, виконавчої директорки Берлінале Маріетт Різенбек та Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук. 

Подію відвідали представники української та міжнародної кіноспільноти, креативної індустрії, а також дипломатії.

Надзвичайний і Повноважний Посол України у ФРН Олексій Макеєв подякував за солідарність та підтримку українців та звернувся до гостей заходу: «Ви маєте зрозуміти, що на фронті немає червоних хідників. Лише червоний, просякнутий кров'ю ґрунт, як і немає других дублів на лінії фронту, а є тільки один шанс захистити країну… Я часто згадую українських захисників, які кажуть, що вони борються, аби всі ми мали змогу ходити в кіно».

Олексій Макеєв додав, що має надію, що «одного дня фільммейкери з усього світу повернуться до Києва на кінофестиваль «Молодість» та Одеський кінофестиваль».

Продюсер і засновник F Films Андрій Фесяк зазначив, що «росія намагається вкрасти українську культуру та історію, тому боротьба проти росії на культурному фронті дуже важлива»: «росія використовує кіно, аби дискредитувати Україну, тому важливо правдиво розповідати українську історію світові, й кіно може це зробити найкращим чином».

Андрій Фесяк акцентував, що «зараз ми спостерігаємо відродження української культури, і нам потрібна підтримка світу, щоб це відбувалося успішно».

Виконавча директорка Берлінале Маріетт Різенбек згадала, що «минув рік з моменту презентації стрічки «Клондайк» Марини Ер Горбач», зазначивши, що такі історії мають розказуватися: «Сюжет фільму доволі напружений, і я бажала, аби він не повторився, але, на жаль, це сталося».

Маріетт Різенбек наголосила, що «створення фільмів про війну має велике значення для пробудження людей, аби показати, якою катастрофою є війна»: «Я дуже зворушена тим, що українські кінематографісти захищають свою країну, беручи до рук зброю. І хочу зробити все можливе, щоб Берлінале підтримував фільммейкерів з України, аби ті продовжили займатися улюбленою справою. Тож я дуже щаслива, що проводяться панелі, презентації і пітчинги, які можуть допомоги у розвитку українських проєктів. І сподіваюсь, що 24 лютого, до річниці початку повномасштабної війни росії проти України, ми дамо більше видимості, запрошуючи українських фільммейкерів на червоний хідник».

Виконавча директорка Берлінале підсумувала, що «така увага до українців – це солідарність з українським народом і, зокрема, з українськими кінодіячами».

Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук вказала на важливість презентації українськими кінематографістами власних фільмів на Берлінському кінофестивалі під час війни, а також висловила вдячність Берлінале та Європейському кіноринку за можливість представити національний стенд.

Марина Кудерчук додала, що «у ХХІ сторіччі ніхто не міг подумати, що коли людство вже навчилось дипломатії, у центрі Європі буде війна, і замість знімань фільмів і радощів від перемог на кінофестивалях більшість українських кінематографістів буде на війні або займатиметься волонтерством».

Голова Держкіно додала: «Для нас дуже важливим є розуміння Берлінале та іншими партнерами ситуації, і недопущення російських фільмів, компаній і суміжних з ними організацій до участі у фестивалі»: «Ми бачимо, як росія використовує пропаганду у своїх фільмах не лише проти України, але й інших народів, і до чого це призвело».

Наостанок Голова Держкіно наголосила на важливості підтримки, розуміння та об’єднаності країн цивілізованого світу у прагненні миру та розвитку кіно та культури в усьому світі.

Теги: