У межах угорського кінофестивалю Verzio International Human Rights Documentary Film Festival в Будапешті пройшли покази стрічок, створених за підтримки Держкіно
Фільми було презентовано у програмі POSTCARDS FROM UKRAINE.
Цьогоріч фестиваль триває з 8 до 20 листопада 2022 року.
"Українське документальне кіно пишається давніми традиціями поетичної операторської роботи, захопливого спостереження та виразного монтажу. У добірку входять чотири нещодавні фільми, які дозволяють глядачам досліджувати минуле та сьогодення країни, подорожувати в часі та просторі від міських до сільських місцевостей та від східних до західних частин країни. Чутливий портрет відомого архітектора від Олексія Радинського наближає гарячу дискусію навколо його знакової споруди – концертного залу «літаюча тарілка» в Києві, який стає об’єктом маніпуляцій забудовників («Нескінченність за Флоріаном»). Дмитро Грешко з фільмом «Між небом і горами» переносить глядачів у мальовничі Карпати, показуючи, як медики викладаються на межі своїх можливостей під час пандемії ковіду, щоб захистити місцеву громаду, в той час як остання не бажає відмовлятися від своїх повсякденних справ. Фільм «Терикони» переносить нас у Східну Україну, щоб показати життя двох дітей, які намагаються знайти сенс свого життя лише за кілька сотень метрів від лінії фронту. У фільмі «Крихка пам'ять» Ігор Іванко досліджує власне сімейне минуле та історію відомої Одеської кіностудії, досліджуючи минуле свого діда Леоніда Бурлаки, відомого українського радянського кінематографіста, який зберігає багатство історій та свою гідність, борючись із хворобою Альцгеймера», – зазначили організатори.
Програму підготовлено спільно з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.
- Стрічка Ігоря Іванька «Крихка пам‘ять» розповідає про дідуся режисера, Леоніда Бурлаку. Він був відомим кінооператором, працював на Одеській кіностудії та зняв 30 повнометражних фільмів, найвідомішим із яких стала кінострічка "Місце зустрічі змінити не можна". Коли через хворобу Альцґеймера Леонід Бурлака починає втрачати пам’ять, його онук, також кінооператор, випадково знаходить фотоархів діда часів його молодості. Ігор Іванько сканує пошкоджені старі плівки та досліджує минуле свого діда.
Стрічку створено Burlaka Films (Україна), Babylon'13 (Україна) у копродукції з Peter Kerekes Film (Словаччина) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
На Verzio International Human Rights Documentary Film Festival відбулася угорська прем’єра стрічки.
- Стрічка «Терикони» Тараса Томенка виробництва компанії ІнсайтМедіа (Україна), продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Фільм створено за підтримки Держкіно.
Насті було шість, коли у Новорічну ніч російські ракети влучили в її будинок. Для таких дітей війна стала буденністю, пейзажом за вікном. Настя мріє про новий будинок, собаку і просить Діда Мороза повернути їй батька.
На Verzio International Human Rights Documentary Film Festival відбулася угорська прем’єра стрічки.
- «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешка розповідає про події 2020 року, коли світу загрожує пандемія нового та невідомого коронавірусу. В цей час гірське село Колочава на Закарпатті продовжує жити буденним життям, адже люди тут стикаються з труднощами постійно. Єдина станція швидкої допомоги в селі та чотири жінки-фельдшерки працюють в звичайному режимі.
Фільм вироблено UP UA STUDIO за підтримки Держкіно.
На Verzio International Human Rights Documentary Film Festival відбулася угорська прем’єра стрічки.
- «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського про легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва.
Що таке Земля? Що таке сонячна система? Чим є людство? Хто такий Флоріан Юр’єв? Чому він побудував «Літаючу тарілку» в Києві? Чи зможемо ми використовувати її за призначенням у майбутньому? «Нескінченність за Флоріаном» шукає відповіді на ці та інші питання, пов’язані з постаттю легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва. Фільм також розповідає про те, чому шлях капіталізму — пройдений, та що буде, якщо поділити одиницю на нескінченність.
На Verzio International Human Rights Documentary Film Festival відбулася угорська прем’єра стрічки.
Також в Міжнародному конкурсі була представлена створена за підтримки Держкіно картина Ольги Журби «Назовні», що є повнометражним документальним дебютом режисерки, над яким вона працювала з оператором Володимиром Усиком. Це історія хлопця Роми: ми зустрічаємо його, 13-річного, на українських барикадах Майдану та слідуємо до його повноліття, коли він, уже 18-річний юнак, намагається вижити в маленькому кримінальному провінційному містечку. Фільм створено у копродукції трьох країн: України (кінокомпанія Moon Man), Нідерландів (Tangerine Tree) та Данії (Final Cut for Real).
На згадку про видатного литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, якого під час зйомок полонили та вбили росіяни на околицях Маріуполя, в рамках спеціальної програми IN MEMORIAM: MANTAS KVEDARAVIČIUS на фестивалі Verzio International Human Rights Documentary Film Festival показали його фільми — «Маріуполіс» та «Маріуполіс 2».
Кведаравічюс використовував свою камеру, щоб задокументувати події та висловити співчуття жертвам і тим, хто вижив.
Нагадаємо, що вже цього тижня, з 17 листопада «Маріуполіс 2» виходить в український прокат.