У Нью-Йорку в Колумбійському університеті відбудеться показ українського фільму «Шлях поколінь» Михайла Ухмана

02.03.2023

Захід відбудеться 8 березня в атріумі Інституту Гаррімана о 18:30 за місцевим часом. Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://harriman.columbia

Режисер і продюсер стрічки Михайло Ухман – військовий журналіст, письменник і волонтер.

У фільмі «Шлях поколінь» (2021) йдеться про боротьбу УПА у Другій світовій війні та боротьбу українських збройних Сил проти російських загарбників сьогодні.

Ідея фільму виникла у режисера у 2018 році, коли Михайло під час візиту на Волинь познайомився з Ганною Абрамчук (позивний «Зелена»), колишньою зв’язковою легендарного командира УПА-Північ Клима Савура. Абрамчук розповіла про виконання свого спецзавдання, коли її сусід здав її російській таємній поліції. 16-річну на той час Абрамчук катували, ґвалтували та зрештою відправили в ГУЛАГ. Іншим героєм фільму, чий реальний досвід надихнув на створення фільму, є Степан Петраш – солдат УПА, який пережив десять років ув'язнення в таборі на півночі Росії після того, як потрапив у російський полон. Петраш розповів, як УПА воювала проти німецьких і радянських загарбників.

Сюжет фільму переходить з минулого століття у теперішній час, коли українці знову стикаються з ворогом у війні за своє виживання. Молодий українець Назар, предки якого воювали в УПА, вирішує, що це не його війна, і залишається вдома, поки інші йдуть на фронт. Але під час прогулянки лісом Назар лишається ночувати біля однієї з могил загиблого бійця УПА. Боєць відвідує Назара уві сні та сперечається з ним про його рішення не стати на захист своєї країни. Після розмови з повстанцем головний герой звільняється з роботи, кидає вагітну дівчину та їде на війну, адже розуміє, що якщо росіян не прогнати з України, в його ще ненародженої дитини не буде майбутнього.

У зйомках брали участь відомі українські актори – Лариса Руснак, Володимир Ніколаєнко, Олексій Паламаренко, Назар Борушок, а також реальні українські спецслужбовці, бійці спецпідрозділів та військовослужбовці ЗСУ.

Деякі сцени стрічки знімали на Волині, де зароджувався спротив УПА, інші були зняті на Донбасі поблизу міста Волноваха, зруйнованого російською армією.

Достовірність була важливою для творців, тому у фільмі використали реальну тактику бою та зброю, яку українські війська використовували проти росіян.

Фільм демонструватиметься українською мовою з англійськими субтитрами. Стрічку публіці представить старший викладач і голова українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук, який також модеруватиме обговорення після перегляду.