Українські фільми "Земля Івана" та "Родима пляма" отримали нагороди кінофестивалю "Бастау" в Казахстані

08.12.2021

Створена за підтримки Держкіно документальна стрічка "Земля Івана" режисера Андрія Лисецького отримала нагороду IX Міжнародного кінофестивалю студентських та дебютних фільмів "Бастау" в Казахстані. Картину визнано Найкращим неігровим фільмом у документальній секції кінофестивалю.

"Земля Івана" – дебютна стрічка у режисерській творчості Андрія Лисецького, який довгий час займався операторською справою. В фільмі йдеться про художника-самоука Івана Приходька, який на собі доводить, що гармонія з природою приносить душевний спокій та щастя. Стрічку створено кінокомпанією "Магіка-фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Також серед переможців "Бастау" – ще один український фільм: стрічка "Родима пляма" Марії Шевченко отримала нагороду як Найкращий короткометражний неігровий фільм

У стрічці "Родима пляма" режисерка документує свою подорож до окупованого Криму в пошуках критично важливих відповідей: чи може її важко хвора мама мати більш стерпне життя і як цього досягти? Як досягти близькості, коли викривлена свідомість? Фільм створено Лабораторією з кіновиробництва для молодих митців INDIE LAB.

Місією кінофестивалю "Бастау" (у перекладі з казахської – "початок") організатори бачать співпрацю між кінематографістами Європи та Азії, підтримку та просування їхніх робіт, підвищення інтересу до створення кінофільмів різних жанрів. Гасло фестивалю, що проходить в Алмати – "КІНО НОВОГО ПОКОЛІННЯ". "Бастау" ставить на меті об'єднати молодих кінематографістів та дослідників, які засобами кіномови унаочнюють цінності культур в усій їхній унікальності та різноманітті.