«Український день» на Каннському кінофестивалі: дискусія, що обʼєднала американських, європейських та українських кіновиробників
Зараз у Франції триває одна з головних подій у світі кіно — 76-й Каннський кінофестиваль.
Окремий день на кіноринку Marche du Film був присвячений підтримці української кіноіндустрії в період воєнного часу. «Український день» включав три заходи: дві дискусійні панелі в межах американського павільйону та Ukrainian Networking Cocktail.
Серед спікерів дискусійної панелі були лідери українського кіновиробництва та представники інших країн: голова Ради з державної підтримки кінематографії України Артем Колюбаєв, виконавча директорка FILM.UA Вікторія Ярмощук, засновник продюсерської компанії Solar Media Entertainment Сергій Лавренюк, генеральний директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, американський співпродюсер документальної стрічки Шона Пенна Superpower Біллі Сміт та інші.
Модератором заходу виступив Тимур Мирошниченко.
На дискусійній панелі діячі американського та українського кіно обговорили приклади кіновиробництва на міжнародних майданчиках, підняли гострі для України питання – виробництво фільмів під час воєнного стану, як вплив рф завжди був елементом пропаганди та способом зовнішньої агресії, а також представили статистику українських касових зборів, поточних зйомок та найближчі перспективи українського кінематографа.
Варто приділити увагу спеціальному гостю – голлівудському актору та продюсеру Біллі Сміту, який разом із Шоном Пенном в перші дні повномасштабного вторгнення знімав в Україні документальну стрічку «Суперсила».
Цього року Український національний павільйон у Каннах організовано спільними зусиллями представників кіноіндустрії: Держкіно, Molodist Kyiv International Film Festival, Громадської організації «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», Ukrainian Motion Picture Association / Українською кіноасоціацією, ГО «Центр розвитку креативних індустрій».