Український національний стенд завершив роботу на Міжнародному фестивалі в Торонто
З 7 по 16 вересня на Міжнародному кінофестивалі в Торонто під гаслом Stand with Ukraine працював Український національний стенд.
На стенді були представлені каталоги Ukrainian Film Industry Guide та Ukrainian Films Catalogue, що презентували актуальну інформацію про українські кінопроєкти, кінокомпанії, галузеві послуги та інші промо-матеріали національних фільмів, студій, сервісів та локацій. Це дозволило всебічно представити вітчизняне кіно та можливості України, щоб залучити світових кіновиробників до спільного кіновиробництва.
Український національний стенд був одним із найвідвідуваніших під час фестивалю, оскільки інтерес до України та її підтримка не згасають. Кіновиробники і продюсери висловлювали підтримку Україні, цікавилися не тільки сучасним станом національної кіноіндустрії, а й бібліотекою класичних українських фільмів.
Окрім того, на Український національний стенд завітав відомий канадський снайпер Валлі, який кілька місяців воював в Україні. Про його досвід готується документальна та художня стрічки. Валлі продовжує підтримувати Україну і не виключає свого повернення.
«Стенд сприяв донесенню українських історій і приверненню уваги міжнародного кінематографічного співтовариства до необхідності подальшої підтримки України», — говорить координатор стенду Пилип Іллєнко.
Цього року стенд організовано спільними зусиллями Державного агентства України з питань кіно, громадської організації «Нарешті» (кінофестиваль «Відкрита Ніч») та за участі Української кіноасоціації.
Також у межах кіноринку Міжнародного кінофестивалю в Торонто відбувся захід, присвячений презентації фільму «Буча». Продюсер і сценарист фільму Олександр Щур розповів про фільм, процес зйомок, плани провів низку зустрічей з представниками кіноринку.
Фільм «Буча» – це драма, створена на основі реальних подій, що відбулися у Бучі та інших містах України, що були окуповані російськими військами.
У конкурсній програмі TIFF Docs відбулася північноамериканська прем’єра фільму «Звідки куди» (Skąd dokąd / In the Rearview, 2023) режисера Мачека Хамели.
Фільм розповідає про евакуацію українців після початку повномасштабної війни. Це загальний портрет українських біженців, створений з різноманіття досвіду людей, що хочуть знайти безпечне місце у вирі війни. У тимчасовому притулку зникає різниця у статі, віці, кольорі шкіри, фізичному стані, походженні, ідентичності, світогляді та вірі. Вплив та віддзеркалення війни досі відчутні, та вона залишається у дзеркалі заднього огляду.
Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.