Український павільйон у Каннах запросив гостей на прийняття на честь українського кіно та кіноіндустрії

09.07.2021

Захід відбувся за підтримки Ambassade d'Ukraine en France / Посольства України у Франції та сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції Вадима Володимировича Омельченка. Гостями званої вечері від Посольства України у Франції стали українські та міжнародні кінематографісти, представники міжнародних фондів і фестивалів, а також команди фільмів "Бабин Яр" (реж. Сергій Лозниця) та "Ольга" (реж. Елі Ґрапп).

Прийом на бульварі Круазет був присвячений 15-річчю Українського павільйону в Каннах та 50-річчю Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість". Привітати українське кіно прийшли багато старих друзів та нових шанувальників із усього світу: тепла дружня атмосфера, смачна їжа, спілкування за столами, як карантинна вимога на відміну від попередніх гучних вечірок - захід зібрав майже 90 гостей.

Серед присутніх були директор Варшавського кінофестивалю Стефан Лаудин та керівниця Талліннського кінофестивалю Тіна Локк, керівниця Гетеборзького кінофонду Каміла Ларсон та директор Берлінського кіноринку Денніс Рух, представники Нідерландського та Грузинського кіноінститутів Ільзе Ронтельтап та Давид Вашадзе, генеральний директор Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів Бенуа Жиністі, режисер Сергій Лозниця, знімальна група фільму "Ольга", включно з головною акторкою фільму Анастасією Будяшкіною, керівниця програм Каннського кіноринку Олександра Захарченко, українські продюсери Сергій Лавренюк ("Егрегор"), Володимир Яценко ("Атлантида"), Дмитро Суханов ("Мої думки тихі"), Сашко Чубко ("Ля Палісіада"), організатори Українського павільйону, та інші.

Посол України у Франції Вадим Омельченко, звертаючись до гостей вечора, наголосив, що кіно та культура є надзвичайно важливим інструментом міжнародної дипломатії та представлення України у світі:

Україна має величезний потенціал у кіновиробництві. Воно повинно стати нашим національним ресурсом: таким, як український агросектор, металургія, цифрові технології – те, завдяки чому Україну знають у світі. Ми маємо величезний ресурс, ми маємо гарні локації, ми маємо талановитих людей – від акторів до продюсерів – і маємо значний потенціал у цьому напрямку.

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко

Голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв звернув увагу на необхідність продовження сталої підтримки державою присутності України на міжнародних кіноринках і фестивалях та потребу у збільшенні видатків на представництво України на таких подіях:

Цього року, коли скасовано жорсткі карантинні обмеження і фестиваль у Каннах вже відбувається, і проходить не в онлайні, а наживо, присутність України у Каннах є дуже важливою. І ми вдячні за це Міністерству закордонних справ України / MFA of Ukraine та Дмитру Кулебі, Посольству України у Франції, і Послу особисто, і Державному агентству України з питань кіно в особі Марини Кудерчук: Україна представлена на кіноринку Національним павільйоном, ми маємо фільми у програмах фестивалю, присутні майже всі представники кіноіндустрії, які планували бути тут, і це дуже важливо за нинішніх складних умов, коли багато країн не доїхали чи їхніх представників не впустили – Україна у Каннах є.

Але, на жаль, безпосередньо представників Держкіно цього року у Національному павільйоні немає і цю помилку треба виправляти: треба змінювати нюанси, які не дозволяють фінансувати відрядження Голови Держкіно та представників Агентства на такі події. Україна має бути постійно присутньою на них: світовий кіноринок є надзвичайно динамічним середовищем і якщо ти з якихось причин з нього вибуваєш, повертатись і нагадувати про себе потім може бути значно складніше. Ми маємо робити все можливе для того, щоб українське кіно просувалося світом: Україна є на кіномапі світу і ми відкриті для партнерства.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв

Посол України у Франції Вадим Омельченко також відвідав Український національний павільйон на Каннському кіноринку, випробував онлайн-сервіси з пошуку українських кінокомпаній та локацій для зйомок та провів переговори з арт-директором КМКФ "Молодість" та керівником команди Національного стедну України Андрієм Халпахчі щодо промоції українського кіно у Франції та перетворення Днів українського кіно на яскраву подію культурного життя Парижа.