Відбувся «Український день» в межах 81-го Венеційського міжнародного кінофестивалю
Сьогодні у рамках 81-го Венеційського міжнародного кінофестивалю La Biennale di Venezia в SPAZIO INCONTRI відбувся «Український день».
Захід, на підтримку України, відбувся за участі представників української та міжнародної кіноіндустрії.
Подія складалася з двох блоків.
Модератор заходу – Maria Galuppo, активістка та волонтерка, яка активно підтримує Україну та її культурні ініціативи на міжнародній арені.
У першому блоці Pascal Diot, голова VeniceProduction Bridge, висловив свою повагу українським кінематографістам і підтвердив свою підтримку їхдіяльності.
Věra Jourová, віце-президент Європейської Комісії з питань цінностей та прозорості, підкреслила, що Україна є частиною Євросоюзу і висловила підтримку євроінтеграції України та її перемозі у війні.
Yuliya Shevchuk, тимчасово виконуюча обов’язки голови Держкіно України, подякувала організаторам фестивалю й кіноринку, наголосила на подальшій підтримці України з боку європейських і міжнародних партнерів. Окремо подякувала Голові Venice Production Bridge пану Pascal Diot за підтримку українського кінематографу та можливість для наших митців бути представленими на одному з найпрестижніших кіноринків Європи та світу.
Також зауважила, що цьогоріч незважаючи на ці труднощі, Держкіно докладає зусиль для відновлення української кіноіндустрії. Нам вдалося отримати значне фінансування державної підтримки українського кіно на 2024 рік. Ці кошти будуть спрямовані на створення як національних проєктів, так і проєктів спільного міжнародного виробництва.
Вона закликала вшанувати пам’ять кінематографістів, які віддали своє життя захищаючи Україну.
Другий блок відкрив Mstyslav Chernov, український кореспондент, режисер і фотограф, лауреат премій «Оскар» і BAFTA у 2024 році за документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Він презентував трейлер фільму «20 днів у Маріуполі» та обговорив труднощі зйомок під час війни.
Andriy Nogin, продюсер та голова ГО «УКРКІНОФЕСТ», а також голова оргкомітету кінофестивалю «Cinema for Victory», розповів, що минулого року відбувся перший фестиваль «Cinema for Victory за рахунок залучення позабюджетних коштів, тому запросив до співпраці й колабораційєвропейських колег.
Taras Bosak, генеральний продюсер Національної кінематеки України, поділився досвідом зйомок документальних і жанрових стрічок у воєнний час. Він розповів про фестивальні успіхи.
Dmytro Sukhanov, продюсер фільму «Медовий місяць», що цього року представлений у секції Biennale College Cinema на 81-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, поділився труднощами, з якими зіштовхнувся під час пошуку фінансування для фільму, а також запропонував можливості для об’єднання ресурсів з метою підтримки українських кінематографістів міжнародною спільнотою.
Kateryna Gaiduk, голова дистрибуції UP HUB, яка презентувала інфографіку про стан української кіноіндустрії та прокату, а також окреслила найближчі перспективи розвитку.
Захід організовано за підтримки Державного агентства України з питань кіно та ГО «УКРКІНОФЕСТ».