Фільм "Стоп-Земля" Катерини Горностай відкриватиме Дні українського кіно у Фінляндії

01.11.2021

Фільм Катерини Горностай "Стоп-Земля" відкриє фестиваль Дні українського кіно, який пройде за підтримки Держкіно у місті Гельсінкі з 12 до 14 листопада 2021 року.

Світова прем’єра створеної за підтримки Держкіно дебютної повнометражної стрічки Катерини Горностай "Стоп-Земля" відбулася на 71-му Берлінському кінофестивалі, де фільм отримав "Кришталевого ведмедя" від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus як Найкращий повнометражний фільм (Crystal Bear for Best Feature Film by the Generation 14plus Youth Jury). Також цьогоріч картина стала тріумфатором Національної премії "Кіноколо" і здобула нагороди в п'яти номінаціях, у тому числі — за Найкращий повнометражний ігровий фільм. Вихід стрічки у широкий кінотеатральний прокат в Україні запланований на початок наступного року.   

Під час Днів українського кіно у Фінляндії буде представлена також стрічка Наталки Ворожбит "Погані дороги" — фільм, який став призером 77-го Венеційського кінофестивалю і який цьогоріч Україна висунула на здобуття премії "Оскар". Після перегляду глядачі у Фінляндії проведуть онлайн-обговорення картини із режисеркою Наталкою Ворожбит.

Сучасне українське кіно у Гельсінкі також представлятиме картина Романа Перфільєва "Безславні кріпаки", а класику українського кінематографа — фільм режисера Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою". Показ стрічки, яка стала перлиною українського поетичного кіно, буде присвячений 80-річчю від дня народження видатного актора Богдана Ступки.

Фестиваль "Дні українського кіно у Фінляндії" організовано Товариством Українців у Фінляндії/Ukrainian Association in Finland, ГО "Незалежні культурні ініціативи" за підтримки Держкіно України, Arts Promotion Center Finland та Посольства України у Фінляндській Республіці.