Кінофестиваль "ОКО" привезе українське кіно до Фінляндії

25.10.2022

20 листопада 2022 року Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" привезе українське кіно до Фінляндії, у місто Гельсінкі. Фільми, представлені у програмі, дозволять глядачам по-новому поглянути на Україну.

Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" – це молодий кінофестиваль, який проходить у південному українському регіоні Бессарабія у місті Болград. Він представляє різноманітні фільми про країни, нації, культури та релігії та в такий спосіб відкриває та досліджує різні сторони життя, але основну увагу фестиваль надає етнографічним документальним фільмам. Філософія фестивалю полягає в тому, щоб святкувати розмаїття й виховувати повагу і толерантність.

Одразу після церемонії закриття цьогорічного випуску фестивалю, який через війну відбудеться у польському місті Торунь, Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" вирушить на північ, щоб відкрити Україну для Фінляндії.

Є певні українські фільми, які продовжують кочувати кінофестивалями по всьому світу. Більшість з них – про війну, і про це дуже важливо говорити. Але місія нашого фестивалю – зробити акцент на життєствердних, позитивних аспектах життя. Під час підготовки програми ми намагалися зберегти баланс між війною і миром, сумом і радістю, серйозними та розважальними темами. У Фінляндії ми дуже хочемо, щоб глядачі відкрили для себе Україну не тільки через призму війни, але й з іншого боку. Наша країна та її культура є великою та різноманітною, і ми сподіваємося, що покажемо глядачам її несподівані сторони!

Олена Рубашевська, програмна директорка кінофестивалю

Фільми, що увійшли до програми кінопоказу: 

1-й блок:

"Так мут співати", 18 хв, реж. Діана Горбань, Анна Ютченко

Сороміцькі пісні – пісні з еротичними мотивами, які співали на весіллях, вечорницях, бенкетах. І хоча в побуті співати ці пісні було соромно, їхній зміст транслював моделі поведінки чоловіків і жінок. Традиція складати такі пісні існує й досі. Остап Богославець із Надвірної у власних піснях переосмислює сучасний світ молоді.

"Своє", 28 хв, реж. Мирослав Луцик

24 лютого 2022 року почалася повномасштабна війна, яка повністю змінила життя всіх українців. Постало питання про виживання та збереження культури й незалежності всього народу. У фільмі використано кадри, зняті в окупованих Бучі, Ірпені та Бородянці, що знаходяться в передмісті Києва, показано жахливі наслідки війни, а також кадри про те, якою була Україна до російської навали.

"Вусатий фанк", 70 хв, реж. Олександр Ковш

Наприкінці 1960-х років радянське політбюро керувало створенням музичних груп, аналогічних західним, щоби відвернути молодь від західної музики. Ці гурти, відомі як вокально-інструментальні ансамблі, започаткували те, що дехто називає "золотою ерою" української попмузики.

2-й блок:

"Сторожова застава", 111 хв, реж. Юрій Ковальов

"Сторожова застава" – український пригодницький / фентезійний фільм за мотивами однойменної книги. Сучасний школяр Вітько вирушає на тисячу років у минуле.

Чим більше ми дізнаємося про народи, тим краще їх розуміємо. Так народжується толерантність і повага до інших. Між нами можна знайти багато відмінностей, але є чимало і спільного. Наш фестиваль вчить любити свою культуру і цінувати культуру інших народів. Фільми, які ми хочемо показати, розкажуть більше про Україну, її багатовікову історію та культуру – це те, за що Україна продовжує боротися і що захищає від російської агресії сьогодні.

Тетяна Станєва, директорка кінофестивалю

Покази відбуваються за сприяння Посольства Болгарії в Україні, та за інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.