Кінопроєкт Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада" отримав підтримку Гетеборзького кінофонду

12.07.2021

На кіноринку Marché du Film 74-го Каннського кінофестивалю новостворений Гетеборзький кінофонд оголосив перші три підтримані фондом проєкти, відібрані з понад тисячі заявок. Одним із них став український фільм "Ля Палісіада": стрічка Філіпа Сотниченка отримає від Швеції 34 000 євро на роботи із завершення фільму.

Фонд є новою ініціативою Гетеборзького кінофестивалю – головного кінофоруму Скандинавії, що проходить з 1979 року. Новий фонд пропонує фінансування українським, бразильським, суданським та курдським кінорежисерам та має на меті підтримку культурної різноманітності, свободи слова та свободи творчості.

Події повнометражного дебюту призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада" розгортаються в Україні в 1996-му році, за декілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР: за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

"Ля Палісіаду" знімають в особливому стилі – поєднуючи плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовують ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляють по всьому світу.

Проєкт "Ля Палісіада" вперше було презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду HeForShe Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Незвичною стрічкою молодого українського режисера вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та навіть у південно-корейському Бусані. "У кожній країні тема смертної кари резонує по-своєму", – кажуть автори фільму.

Режисер та автор сценарію стрічки – Філіп Сотниченко, оператор – Володимир Усик. У ролях: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц. Продюсери фільму – Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко. Стрічка створюється кінокомпаніями "ВІАТЕЛ" та "Сучасне Українське Кіно" за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Фінальні зйомки картини пройдуть восени на Закарпатті та в Києві. Прем’єра фільму "Ля Палісіада" запланована на 2022-й рік.