"Погані дороги" Наталки Ворожбит – у кваліфікаційному списку претендентів на "Оскар"

07.12.2021

Фільм режисерки Наталки Ворожбит "Погані дороги / Bad Roads" – у кваліфікаційному списку претендентів на премію "Оскар" в категорії INTERNATIONAL FEATURE FILM. Також у списку стрічок, що допущені до розгляду на здобуття 94-ї премії Американської академії кінематографічних мистецтв і наук – ще два фільми, що створені за участі українських кінематографістів: Словаччина цьогоріч висунула на здобуття "Оскара" картину "Цензорка / 107 Mothers", а Швейцарія – фільм "Ольга / Olga".

Стрічка Наталки Ворожбит "Погані дороги", яку Україна висунула на здобуття премії "Оскар", складається з п'яти новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Виробництво здійснила кінокомпанія "Kristi Films" за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Промокампанія фільму проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм режисера Петера Керекеша "Цензорка" спільного виробництва Словаччини, України та Чехії розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто. Стрічку створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, українським продюсером фільму виступив Денис Іванов (компанія Arthouse Traffic).

Стрічку Елі Граппа "Ольга" створено в співвиробництві Швейцарії, Франції та України. У фільмі йдеться про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан. Фільм знято в Україні за участі кінокомпанії PRONTO FILM.

Всього в кваліфікаційному списку в категорії INTERNATIONAL FEATURE FILM – стрічки з 93 країн. Шорт-лист із 15 фільмів-претендентів на "Оскар" буде оприлюднено 21 грудня 2021 року. Вручення премії Американської кіноакадемії відбудеться 27 березня 2022 року в Голлівуді, трансляцію урочистої церемонії побачать глядачі з понад 200 країн.