У Локарно відзначили нагородами польсько-німецький документальний фільм про Україну "Синдром Гамлета"

15.08.2022

У Локарно відзначили нагородами польсько-німецький документальний фільм про Україну "Синдром Гамлета". На прем'єрі картини команда стрічки провела акцію на підтримку України.

Photo by Joshua Sternlicht

"Синдром Гамлета" / The Hamlet Syndrome режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського – це потужний портрет покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013 року, натхнених силою політичних змін та зранених війною.

Стрічка про Україну отримала дві нагороди 75-го Міжнародного кінофестивалю у Локарно: Гран-прі "Тижня критики" та премію незалежних швейцарських критиків Boccalino d'Oro за найкращий документальний фільм кінофестивалю.

На прем'єрному показі стрічки були присутні українські герої фільму – акторка Оксана Черкашина ("Погані дороги", "Клондайк") та Ярослав Гавянець, який зараз служить у Збройних силах України. На червоній доріжці під час прем'єри фільму знімальна група стрічки провела акцію на підтримку України.

Photo by Joshua Sternlicht

За кілька місяців до повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році п’ятеро молодих людей беруть участь у створені унікальної театральної постановки, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським "Гамлетом". Для кожного з них сцена стає платформою для вираження своїх переживань та травм через можливість поставити самим собі запитання "бути чи не бути" на тлі дилеми, яка є в житті кожного з героїв. Головні герої борються з розчаруванням, безсиллям і гнівом, намагаючись навести лад у своєму житті, часом занурюючись у болісне минуле: СЛАВІК, який пройшов пекло війни та полону, бувши солдатом-кіборгом, КАТЯ, яка прагне вибачення матері за те, що пішла воювати, РОДІОН, який втік з Донбасу, проте й далі стикається з гомофобією, яка зростає, РОМАНА, який досі бореться з травматичними спогадами свого військового досвіду у якості фельдшера на полі бою, та ОКСАНИ, яка просто хоче забути та виїхати з країни. Напружені репетиції вистави поєднуються зі сценами з життя героїв, створюючи потужний портрет покоління, яке намагається подолати травму війни, що після вторгнення Росії не лишається у минулому, а стає їх сьогоденням і майбутнім.

Photo by Piotr Rosolowski

Нагадаємо, на ювілейному 75-му Міжнародному кінофестивалі у Локарно дві нагороди отримала створена за підтримки Держкіно дебютна стрічка режисерки Крістіни Тинькевич "Як там Катя?"