Український день на Film Industry Office 15-го ОМКФ
Сьогодні, під час 15-го Одеського міжнародного фестивалю, відбувся Український день, у межах якого було проведено дві дискусійні панелі за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Привітала гостей та учасників з відкриттям дискусійної панелі ТВО Голови Державного агентства з питань кіно Юлія Шевчук:
«Дякую всім, хто долучився до нашого заходу. Сьогодні ми маємо можливість поговорити про виклики, які стоять перед українським кіно. У межах дискусій за участю українських і міжнародних діячів кінематографу ми сподіваємось зосередити увагу шляхах їх вирішення».
Ведучим заходу був Юрій Горбунов.
Тема першої дискусії — «Інформаційна політика та міжнародні відносини». Вона відбулась за участю іноземних гостей.
Ліза Марі Руссо — кінематографістка та продюсерка, розповіла про досвід співпраці з українськими проєктами. Вона дала поради українським митцям, — як зацікавити британську та світову аудиторію.
Сахра Карімі — кінорежисерка, сценаристка та викладачка, наголосила на важливості для українців, як східноєвропейського народу, змінювати усталені наративи:
«Є велика різниця між жертвою і борцем. Українці — борці за власну культуру, самобутність та незалежність» — зазначила кінорежисерка.
Валентина Юсуфоджаєва — продюсерка та директорка Національного центру кінематографії Республіки Молдова, поділилась досвідом співпраці з європейськими фондами та результатами роботи Конвенції Ради Європи «Про спільне кінематографічне виробництво».
Ольга Пантелеймонова — генеральна директорка та продюсера групи компаній UPHup, розповіла про досвід співпраці з міжнародними партнерами після повномасштабного вторгнення.
Ігор Савиченко — продюсер та сценарист, поділився баченням механізмів залучення міжнародних інвестицій в український кінематограф.
Друга дискусійна панель охопила широке коло спікерів: представників стрімінгових платформ, кінотеатрів, телебачення, продюсерів, режисерів, композиторів тощо.
Тема дискусійної панелі — «Головні тренди виробництва та дистрибуції контенту на українському ринку».
Юрій Поворозник — головний редактор контенту на SWEET.TV, розповів про зміну глядацьких смаків українців у період повномасштабного вторгнення. Він зазначив, що глядачі обирають певний жанр:
«Українці продовжують споживати контент на різну тематику. З’явились запити на документальні фільми. Крім того, через блекаути та відсутність кінотеатрів у деяких регіонах глядачі все більше звертаються до стримінгових платформ».
Поліна Толмачова — маркетинг-директор телеканалу ICTV, зупинилась на викликах телебачення під час блекаутів.
Наталія Байдан — генеральна директорка кінотеатру «Планета Кіно», розповіла про виклики кінотеатрів під час повномасштабного вторгнення.
Продюсери Олександр Максимчук та Євгеній Литвиненко — розповіли про необхідність фільмування різножанрового кіно. Зокрема, Євгеній Літвіненко зазначив, що іноземний глядач потребує зрозумілого йому контенту, а задача українських кінематографістів — знайти форму вираження, яка захопить іноземного глядача.
Андрій Осіпов — голова правління Одеської кіностудії, розповів про повнометражний фільм присвячений Олександру Довженко. Фільм розповість про легенду українського та світового кінематографу не лише як про режисера, а й про те, якою він був людиною.
Дмитро Лісенбарт — режисер, продюсер, член наглядової ради Української анімаційної асоціації, розповів про стратегію розвитку української анімації. Він наголосив на її важливості та необхідності впровадження, а також запросив до участі державні інституції та небайдужий бізнес приєднатися до її розробки та впровадження.
Також, у межах дискусії, обговорили створення музики для фільмів за участю композиторів.
Євген Хмара — розповів про свій досвід роботи з іноземними режисерами.
Композитор Госейн Мірзаголі — поділився деталями останнього проєкту: до фільму «БожеВільні», — була створена музика у стилі 70-х, яку навіть спікери дискусійної панелі не одразу відрізнили від культових оригіналів. Він наголосив на важливості та можливості створення в Україні коледжу, який навчатиме майбутніх композиторів.
Роман Загороднюк — композитор та заслужений діяч естрадних мистецтв України, — розповів про досвід створення музики для 16 фільмів, а також звернув увагу на важливість музики в кіно та її вплив на сприйняття фільму глядачем.
15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу, Українського культурного фонду та Польського Інституту у Києві.