Український день на Film Industry Office 15-го ОМКФ

17.07.2024

Сьогодні, під час 15-го Одеського міжнародного фестивалю,  відбувся Український день,  у межах якого було проведено дві дискусійні панелі за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Привітала гостей та учасників з відкриттям дискусійної панелі ТВО Голови Державного агентства з питань кіно Юлія Шевчук:

«Дякую всім, хто долучився до нашого заходу. Сьогодні ми маємо можливість поговорити про виклики, які стоять перед українським кіно. У межах дискусій за участю українських і міжнародних діячів кінематографу ми сподіваємось зосередити увагу шляхах їх вирішення».

Ведучим заходу був Юрій Горбунов.

Тема першої дискусії «Інформаційна політика та міжнародні відносини». Вона відбулась за участю іноземних гостей.

Ліза Марі Руссо кінематографістка та продюсерка, розповіла про досвід співпраці з українськими проєктами. Вона дала поради українським митцям, як зацікавити британську та світову аудиторію.

Сахра Карімі кінорежисерка, сценаристка та викладачка, наголосила на важливості для українців, як східноєвропейського народу, змінювати усталені наративи:

«Є велика різниця між жертвою і борцем. Українці — борці за власну культуру, самобутність та незалежність» зазначила кінорежисерка.

Валентина Юсуфоджаєва  продюсерка та директорка Національного центру кінематографії Республіки Молдова, поділилась досвідом співпраці з європейськими фондами та результатами роботи Конвенції Ради Європи «Про спільне кінематографічне виробництво».

Ольга Пантелеймонова  генеральна директорка та продюсера групи компаній UPHup, розповіла про досвід співпраці з міжнародними партнерами після повномасштабного вторгнення.

Ігор Савиченко продюсер та сценарист, поділився баченням механізмів залучення міжнародних інвестицій в український кінематограф.
 
Друга дискусійна панель охопила широке коло спікерів: представників стрімінгових платформ, кінотеатрів, телебачення, продюсерів, режисерів, композиторів тощо.

Тема дискусійної панелі —  «Головні тренди виробництва та дистрибуції контенту на українському ринку».

Юрій Поворозник головний редактор контенту на SWEET.TV, розповів про зміну глядацьких смаків українців у період повномасштабного вторгнення. Він зазначив, що глядачі обирають певний жанр:

«Українці продовжують споживати контент на різну тематику. З’явились запити на документальні фільми. Крім того, через блекаути та відсутність кінотеатрів у деяких регіонах глядачі все більше звертаються до стримінгових платформ».


Поліна Толмачова  маркетинг-директор телеканалу ICTV, зупинилась на викликах телебачення під час блекаутів.

Наталія Байдан  генеральна директорка кінотеатру «Планета Кіно», розповіла про виклики кінотеатрів під час повномасштабного вторгнення.

Продюсери Олександр Максимчук та Євгеній Литвиненко розповіли про необхідність фільмування різножанрового кіно. Зокрема, Євгеній Літвіненко зазначив, що іноземний глядач потребує зрозумілого йому контенту, а задача українських кінематографістів знайти форму вираження, яка захопить іноземного глядача.

Андрій Осіпов  голова правління Одеської кіностудії, розповів про повнометражний фільм присвячений Олександру Довженко. Фільм розповість про легенду українського та світового кінематографу не лише як про режисера, а й про те, якою він був людиною.

Дмитро Лісенбарт  режисер, продюсер, член наглядової ради Української анімаційної асоціації, розповів про стратегію розвитку української анімації. Він наголосив на її важливості та необхідності впровадження, а також запросив до участі державні інституції та небайдужий бізнес приєднатися до її розробки та впровадження.

Також, у межах дискусії, обговорили створення музики для фільмів за участю композиторів.

Євген Хмара розповів про свій досвід роботи з іноземними режисерами.

Композитор Госейн Мірзаголі поділився деталями останнього проєкту: до фільму «БожеВільні», була створена музика у стилі 70-х, яку навіть спікери дискусійної панелі не одразу відрізнили від культових оригіналів. Він наголосив на важливості та можливості створення в Україні коледжу, який навчатиме майбутніх композиторів.

Роман Загороднюк композитор та заслужений діяч естрадних мистецтв України, розповів  про досвід створення музики для 16 фільмів, а також звернув увагу на важливість музики в кіно та її вплив на сприйняття фільму глядачем.

15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу, Українського культурного фонду та Польського Інституту у Києві.