Українські фільми "Земля блакитна ніби апельсин" та "Байконур. Вторгнення" отримали нагороди міжнародного фестивалю Artdocfest/Riga

05.05.2021

Журі Міжнародного фестивалю документального кіно Artdocfest/Riga відзначило нагородами два українські фільми: створену за підтримки Держкіно стрічку "Земля блакитна, ніби апельсин" та картину "Байконур. Вторгнення". Всього в міжнародному конкурсі Artdocfest брав участь 21 фільм, нагороди отримали чотири стрічки.

Спеціальний приз журі отримала стрічка режисерки Ірини Цілик "Земля блакитна ніби апельсин", створена за підтримки Держкіно.

Анна та її четверо дітей живуть у прифронтовій зоні на Донбасі. Попри те, що зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, родині вдається зберегти свій дім надійний притулок, сповнений життя та світла. Кожен член сім'ї має пристрасть до кіно, що спонукає родину знімати фільм, натхненний власним життям під час війни.

Фільм створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Коммунікос" (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund.

Це вже 25-та фестивальна нагорода картини. Також фільм отримав чотири номінації на П'яту Національну кінопремію "Золота Дзиґа", переможців якої буде оголошено у червні.

Спеціальною згадкою журі кінофестивалю Artdocfest/Riga відзначено документальний екшн "Байконур. Вторгнення" Ангела Ангелова та Дмитра Громова.

Двоє дослідників з України, ризикуючи життям, потрапляють на засекречену територію космодрому Байконур, де в законсервованих ангарах стоять радянські космічні шатли — "Буран" та "Буря". Хлопці ставлять за мету на власні очі побачити запуск ракети "Союз". Спека, зневоднення, голод, фізичне і психологічне виснаження — не єдині труднощі на шляху до Байконуру.

Стрічку створено в межах "Insiders project" — циклу екстремальних документальних фільмів про індустріальні та архітектурні локації з обмеженим доступом у жанрі urban exploration. Автори називають проєкт граничним між екстремальною пригодою та історичним дослідженням. Фільм створений компанією DGTL RLGN за підтримки Українського культурного фонду.

Продюсери — Ольга Безхмельниціна, Микита Стрижевський, Віталій Шереметьєв. Картина отримала приз глядацьких симпатій 4-го кінофестивалю "Kharkiv MeetDocs".