З Днем українського кіно!
Сьогодні День українського кіно. Але насправді для кінодіячів день кіно – щодня. Бо це написання сценарію, кастинги, пітчинги, фільмування, монтаж, постпродакшн та ще багато юридичних та інших аспектів. І увесь цей процес має як творчі, так і не дуже творчі складові, але врешті-решт, так народжується твір, який змушує глядача плакати, сміятися, співпереживати або ненавидіти.
Нині це свято кіно ми не можемо відзначати повноцінно, бо велика кількість вітчизняних кіномитців була змушена змінити улюблену справу, взявши до рук зброю...
Та ми знаємо, що культура – це теж наша зброя. Саме тому у серпні ми разом з Офісом Президента України, Асоціацією "Дивись українське!" та багатьма іншими співорганізаторами ініціювали Національний тур "Кіно заради Перемоги!". Нещодавно ми підбили підсумки п’ятого вікенду, а за увесь період було проведено майже 60 кінопоказів! Ми пишаємось нашим Національним кінотуром та всіма, хто залучений до його організації, бо це та подія, яка консолідує націю та демонструє наше культурне надбання. Хочемо зазначити, що це дійсно прецедент, коли творці надають свої стрічки для безкоштовних допрем’єрних показів у різних містах України.
Крім туру "Кіно заради Перемоги!", ще у березні розпочався Всесвітній кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon, ініційований Держкіно України спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією та ще рядом партнерів. Це серія благодійних показів українського кіно за кордоном, які вже пройшли в Ірландії, Чорногорії, Туреччині, Італії, США, Болгарії, Румунії, Латвії і не тільки. Днями в рамках CinemAid Ukraine Charity Film Marathon пройшов показ трагікомедії "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча в німецькому місті Франкфурт у форматі «open air».
Ще вчора ми підбивали підсумки Дня України на Венеційському кінофестивалі, де представили міжнародній аудиторії нову стрічку Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург», створеного за підтримки Держкіно України. Стрічку зустріли кількахвилинними оваціями.
А в дискусійній панелі "Українська кіноіндустрія під час війни" нагадали міжнародним партнерам про небезпеку інформаційних війн та пропаганди у кіно. Також Євген Афінеєвський презентував свою документальну стрічку «Свобода у вогні» про боротьбу нашої нації з російським агресором.
Нагадуємо, що з 8 по 18 вересня Україна представляє свій стенд на Міжнародному кінофестивалі у Торонто. Цього року в рамках TIFF буде проведено низку заходів, направлених на просування України на міжнародному кіноринку та налагодження співпраці з іноземними партнерами. 9 вересня відбулася північно-американська прем’єра вже згаданої картини «Люксембург, Люксембург».
А сьогодні, 10 вересня, у День українського кіно відбудеться прем’єра короткометражного документального фільму «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука, який відібрано до офіційної програми Short Cuts.
Ми робимо все, щоб голос українського кіно звучав голосно, а ви можете підтримати нашу індустрію, придбавши квиток у кіно, а разом з тим отримати поживу для роздумів або гарні емоції, що зараз вкрай важливо! Так, цього тижня фільм Мар'яна Бушана «Снайпер. Білий Ворон», створений за підтримки Держкіно, за два вікенди зібрав у кіно 3,1 млн грн. За сумою касових зборів стрічка посіла друге місце в національному прокаті.
А вже з 15 вересня на широкі екрани виходить життєве драмеді з елементами чорного гумору "Я працюю на цвинтарі" режисера Олексія Тараненка за інформаційної підтримки Держкіно України.
Тож, #дивисьукраїнське, наближаючи нашу перемогу, та діліться враженнями від українського кіно у своїй стрічці!