«Носоріг» Олега Сенцова і «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука – у секції Polonica Кінофестивалю у Ґдині

08.09.2022

Polonica, поряд з основним конкурсом, є найстарішою програмою Кінофестивалю у Ґдині. Щоб потрапити до секції, фільм має відповідати основному критерію – це має бути виробництво з польським акцентом. Завдяки тому, що польське кіно відкрите для європейської та міжнародної копродукції, розділ стає дедалі різноманітнішим.

Цьогоріч у конкурсній програмі Фестивалю, який проходитиме з 12 до 17 вересня, бере участь аж 57 польських фільмів.

Втім, серед фільмів, які будуть показані в рамках секції Polonica, є «Носоріг» Олега Сенцова. Події стрічки відбуваються в Україні 1990-х під час трансформації СРСР. Головний герой – молодий чоловік, відомий як Носоріг, починає свою кар’єру дрібним злодієм, але швидко просувається вгору кримінальною ієрархією.

Нагадаємо, що стрічку «Носоріг» створено у копродукції України, Польщі та Німеччини. 
Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

Також у секції Polonica буде представлено «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука. За сюжетом, син головного героя підпалює церкву, тож батькові потрібно дотягнутися до своїх зв’язків із злочинного світу, щоб сплатити борг. Але з кожним новим рішенням він усе більше заплутується у корупції та мафіозних угодах.

"Памфір" є копродукцією чотирьох країн: України (Bosonfilm), Франції (Les Films d’Ici), Польщі (Madants) та Чилі (Quijote). Проєкт 2019 року став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно в секції авторських повнометражних ігрових фільмів спільного виробництва.

Крім цього, у рамках цьогорічної співпраці Польського та Краківського кінофестивалів організатори запрошують на показ фільму «Синдром Гамлета» режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського. Це потужний портрет покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013 року, натхнених силою політичних змін та зранених війною.