Новий порядок конкурсного відбору. Відповіді на найпоширеніші запитання

31.05.2021

Друзі! Через велику кількість запитань стосовно участі у П'ятнадцятому конкурсному відборі кінопроєктів та у зв'язку із запровадженням нових правил (умов) проведення конкурсного відбору та нового порядку прийняття Радою з державної підтримки кінематографії рішення про надання державної підтримки, ми підготували для вас відеоінструкцію із роз'ясненнями та відповідями на найбільш поширені запитання.

Будь ласка, перед її переглядом ознайомтеся з розміщеними на нашому сайті оголошенням щодо проведення конкурсного відбору, з оновленими правилами (умовами) проведення конкурсного відбору та новим порядком прийняття Радою з державної підтримки кінематографії рішення про надання державної підтримки.

Питання № 1. Роз'яснення стосовно електронного кабінету.

Порядком конкурсного відбору та порядком прийняття рішення Радою передбачено, що суб’єкт кінематографії повинен створити електронний кабінет для подачі через нього заяву з додатками для участі у конкурсному відборі.

Функціонал електронного кабінету на сайті Держкіно перебуває зараз на етапі впровадження, тому подання заяв на найближчі конкурсні відбори відбуватиметься через електронну скриньку competition@usfa.gov.ua, яка вказана в оголошенні про початок конкурсного відбору.

Питання № 2. Як податись до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів?

Детальний опис процедури включення до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів знаходиться на головній сторінці сайту в рубриці "До використання" / "Професійній кіноспільноті" / "Податись до Державного реєстру виробників та розповсюджувачів". У разі виникнення додаткових запитань – звертайтесь, будь ласка, за тел. (044) 280-04-37.

Питання № 3. Як отримати довідку, що суб'єкт кінематографії відповідає критеріям, визначеним частиною першою статті 8 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні"?

В оголошені про конкурсний відбір, у розділі "ДОВІДКОВО" наведене посилання, за яким можна знайти перелік документів, що необхідні для отримання довідки відповідності суб'єкта кінематографії критеріям, визначеним частиною першою статті 8 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні". У разі виникнення додаткових запитань – звертайтесь, будь ласка, за тел. (044) 280-11-72.

Питання № 4. Який допускається хронометраж для повнометражних і короткометражних фільмів?

Визначення видів фільмів та їхнього хронометражу наведені в пункті 2 розділу 1 Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсу (пітчингу).

Питання № 5. Чи потрібен диплом режисера для участі в конкурсному відборі?

Порядком конкурсного відбору і порядком прийняття рішення Радою не передбачено надання диплома режисера, тому для участі в конкурсному відборі його надавати не потрібно. Але заявник може додатково подати інші документи, які вважатиме за потрібне представити для розгляду.

Питання № 6. Якщо в режисера вже є фільм, створений не за рахунок бюджетних коштів, чи може він подаватись в секцію дебютів?

Відповідно до визначення фільму-дебюту, ним є перша робота режисера-постановника у створенні певного виду фільму – ігрового, неігрового (документального), анімаційного. Для режисера-постановника, який створив короткометражний фільм будь-якого виду, перший повнометражний фільм цього ж виду є також фільмом-дебютом.

Отже, режисер, який вже має фільм, створений не за рахунок бюджетних коштів, не може подаватися в секцію дебютів.

Дипломні роботи студентів не вважаються першою роботою режисера-постановника.

Питання № 7. Якщо режисер створив короткометражний дебют, чи може він подаватися на повнометражний дебют?

За визначенням фільму-дебюту (див. Питання № 6), для режисера-постановника, який створив короткометражний фільм будь-якого виду, перший повнометражний фільм цього ж виду є також фільмом-дебютом.

Питання № 8. Якщо режисер створив неігровий короткометражний фільм-дебют, чи може він подаватися на ігровий короткометражний фільм-дебют?

Фільмом-дебютом є перша робота режисера-постановника у створенні певного виду фільму – ігрового, неігрового (документального), анімаційного. Тобто перша робота режисера-постановника кожного виду фільму буде вважатися фільмом-дебютом.

Питання № 9. Якщо режисер не створював короткометражний фільм-дебют, чи може він відразу податися на повнометражний фільм-дебют?

Так, може, порядком конкурсного відбору не передбачене таке обмеження. Але експертна комісія при оцінці кінопроєкту може звернути на це увагу.

Питання № 10. Чи можу я з дипломною роботою податися в секцію дебютів?

Порядок конкурсного відбору визначає процедуру проведення творчого конкурсного відбору кінопроєктів (пітчингу) для подальшого розгляду його результатів та прийняття Радою з державної підтримки кінематографії рішення про надання державної підтримки кінематографії у формах, визначених пунктами 1–3 частини першої статті 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

Виробництво (створення) фільмів студентами – це інша форма підтримки, визначена пунктом 6 частини першої статті 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні". Тому дія порядку конкурсного відбору кінопроєктів (пітчингу) не поширюється на цю форму підтримки.

Питання № 11. Що потрібно підписувати електронним ключем?

Будь-які документи, що створені в електронній формі, – заяви, додатки до заяви, синопсис, сценарій фільму, біографія та фільмографія режисера-постановника, біографія та фільмографія автора сценарію, інформаційна довідка про склад авторської знімальної групи, – підписуються за допомогою електронного підпису.

Питання № 12. Як підписати електронним ключем?

Щоб підписати електронну заяву та додатки до неї електронним підписом, заявник повинен виконати наступні кроки:

  1. Електронну заяву та додатки до неї, які створені в електронному вигляді, зберегти у форматі PDF, що іменується відповідно до змісту документа (наприклад, Microsoft Word: Файл> зберегти як> тип файлу вибрати PDF);
  2. Перейти на один із сайтів, зазначених в оголошенні, які накладають на електронний документ електронний підпис, або на інший сайт із аналогічною функціональністю;
  3. Підписати електронну заяву та додатки до неї в форматі PDF електронним підписом. Після цього заявник отримує електронну заяву та додатки до неї з розширенням ".p7s";
  4. Електронна заява та додатки до неї з розширенням ".p7s" завантажуються до електронного листа і відправляється на вищезазначену електронну адресу.

Більш детально процедура підпису наведена в оголошенні конкурсного відбору в розділі "ДОВІДКОВО".

Питання № 13. Якщо мені потрібно накласти 2 електронних підписи, як мені це зробити?

Необхідно повторити процедуру накладання електронного підпису на документ, що вже підписаний електронним підписом.

Питання № 14. Чи можливе подання двох заяв від одного заявника з одним і тим же режисером?

Порядком конкурсного відбору не передбачене таке обмеження, але відповідно до пункту 27 порядку прийняття Радою рішення про надання державної підтримки, не допускається надання державної підтримки для більш ніж одного кінопроєкту повнометражного або трьох кінопроєктів короткометражних фільмів/телевізійних фільмів/телевізійних серіалів, в якому один і той самий режисер-постановник.

Питання № 15. Серед обов’язкових документів немає кошторису й інших фінансових документів. На якому етапі їх необхідно подавати?

Кошторис та інші фінансові документи, відповідно до Порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії, подаються після включення кінопроєкту до переліку кінопроєктів-переможців конкурсного відбору.

Питання № 16. Роз'яснення стосовно переліку кінопроєктів-переможців конкурсного відбору.

Разом із оприлюдненням рішення Ради про затвердження переліку кінопроєктів-переможців конкурсного відбору, на сайті Держкіно з’явиться оголошення стосовно подання документів для отримання рішення Ради про надання державної підтримки. Суб’єкт кінематографії, кінопроєкт якого включений до переліку кінопроєктів-переможців конкурсного відбору, НЕ ПІЗНІШЕ 7-ми КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ, заповнює та подає до Держкіно заяву на отримання державної підтримки кінематографії в електронній формі згідно Порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії.

У разі неподання електронної заяви на отримання державної підтримки протягом 7-ми КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ від дня оприлюднення рішення Ради про затвердження переліку кінопроєктів - переможців конкурсного відбору кінопроєкти, включені до переліку кінопроєктів - переможців конкурсного відбору (пітчингу), виключаються з нього.

Просимо заздалегідь ознайомитися з порядком прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії та підготувати відповідні документи.

При поданні документів на конкурсний відбір просимо також звернути увагу на додаткові критерії оцінювання продюсерів і режисерів Радою з державної підтримки кінематографії (пункт 20 Порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії).

Якщи ви не знайшли тут відповіді на своє запитання – звертайтесь, будь ласка, за телефоном (044) 280-11-72, відділ підтримки створення національних фільмів.