Підсумки представлення України на Каннському кінофестивалі та роботи Національного павільйону

31.05.2023

27 травня завершив роботу 76-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Цьогоріч Україна була представлена Національним павільйоном на кіноринку Marché du Film, який став справжнім центром зустрічей та обміну досвідом.

Національний павільйон України розпочав свою роботу 16 травня під гаслом #StandWithUkraine. В межах роботи павільйону було організовано численні індустріальні заходи, такі як дискусії та презентації, що сприяли обміну ідеями та співпраці між українськими та світовими кінодіячами. Ці події створили платформу для налагодження нових партнерств, розвитку кінобізнесу та просування українського кіно на міжнародному рівні.

18 травня відбулись панельні дискусії «Кіноіндустрія України крізь війну: ризики та можливості» та «Кенселінг російської кіноіндустрії: від каси до фінансування міжнародного тероризму»

20 травня відбулася презентація соціальної ініціативи “Worked on in Ukraine” від українсько-європейської продюсерської компанії Dim Filmhouse. Ініціатива спрямована на інтеграцію українських кінематографістів за кордоном до нових кіноринків та боротьбу з безробіттям в українській кіноіндустрії.

21 травня відбулась дискусія “Women at War: A Year of Experience”, яка висвітлила важливу роль та проблеми жінок у зонах бойових дій, а також потребу в тому, щоб їхні голоси були почуті в процесах прийняття рішень, пов’язаних із миром і безпекою.

22 травня відбулась презентація стрічок, присвячена пошуку іноземних копродюсерів.

26 травня у межах конкурсу короткометражного кіно на Каннському фестивалі відбулася прем’єра фільму «Як це було» української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура.

Протягом роботи Національного павільйону України відбулися також численні зустрічі з представниками міжнародної кіноспільноти та дипломатичних кіл:

20 травня Український павільйон на Каннському кіноринку відвідали Великий герцог Люксембургу Анрі з дружиною Марією-Терезою та премʼєр-міністр країни Ксавʼє Бетель. Вони висловили солідарність з Україною та підтримку національної кіноіндустрії, а також розповіли про участь у дослідженні й реєструванні злочинів Росії у війні проти України. 

Генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі та програмер фестивалю і директор SUNNY BUNNY Богдан Жук представили плани на рік і зокрема продовження співпраці з Гамбурзьким кінофестивалем (FILMFEST Hamburg), директор якого Альберт Відершпіль відвідав презентацію та озвучив важливість співпраці між містами-побратимами в кінематографічній галузі. 

Павільйон також відвідали голова German Films Сімона Бауманн, очільник Європейського кіноринку на Берлінале Денніс Ру, представники фестивалів у Роттердамі, Стамбулі та інших.

Цьогоріч Український національний павільйон організовано завдяки підтримці Каннського кінофестивалю та кіноринку Marché du Film, які підтримали Україну й у 2023 році та відмовились брати плату за оренду Українського павільйону. 

Національний павільйон України на кіноринку Marché du Film 76-го Каннського кінофестивалю був організований спільними зусиллями представників кіноіндустрії: Державне агентство України з питань кіно, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка Підприємців теле та кіноіндустрії», Українська Кіноасоціація, ГО «Центр розвитку креативних індустрій».