Представлено міжнародний трейлер стрічки Тараса Томенка "Терикони", яка бере участь у 72-му Берлінале

20.01.2022

Світова прем'єра створеного за підтримки Держкіно документального фільму Тараса Томенка "Терикони" відбудеться 15 лютого в конкурсній секції Берлінале "Generation KPlus". На пресконференції з нагоди участі фільму в 72-му Берлінале автори фільму представили міжнародний трейлер стрічки.

Це історія про дорослішання і зустріч із жорстокою реальністю. І про дитинство, яке триває, незважаючи на війну.

Насті було шість, коли три ракети, випущені російською армією, влучили в її будинок у новорічну ніч 2015 року. Вона вижила, але втратила батька, дитинство й віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, пейзажем за вікном. Але Настя не припиняє мріяти – про новий будинок, собаку, – і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

За офіційною статистикою, зараз у зоні бойових дій на Донбасі проживає близько 10 тисяч дітей.

Учасниками пресконференції стали режисер фільму Тарас Томенко, продюсер Володимир Філіппов та начальник відділу міжнародної діяльності та державної підтримки повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві фільму, Державного агентства України з питань кіно Максим Александров. Максим Александров зазначив, що цього року Україну на Берлінале представляють три стрічки: в конкурсних програмах – "Терикони" Тараса Томенка та "Клондайк" Марини Ер Горбач, а на Berlinale Co-Production Market – фільм Нарімана Алієва "Орталан" та нагадав, що фільм "Терикони" став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно й отримав 98 % державної фінансової підтримки із загального бюджету стрічки в 4 млн 659 тис. 680 грн. Він звернув увагу на важливість піднятих в картинах тем, в свою чергу, автори фільму "Терикони" висловили сподівання, що презентація стрічки на одному з найбільш авторитетних світових кінофестивалів унаочнить тему життя дітей у "сірій зоні" на Сході України.

Сподіваємось, що фільм матиме резонанс, бо важливо не мовчати про таке (...) Ми знімали епізод про дітей, які йшли в школу, й мене обпекла думка, що народилося ціле покоління дітей, які не знали мирного життя, жодного дня не жили в мирному стані. Для нас важливо говорити про це світові. За способом зйомки фільм є документальним спостереженням: ми намагались якомога менше втручатися в особистий простір наших персонажів і не ставили жодних задач. Це просто шматок життя, який ми вирішили показати, і коли дивишся у це життя, стає моторошно, що у нашому світі, у 21-му столітті відбуваються подібні речі, бо це історія дітей, які взагалі нікому не потрібні, це історія їхнього виживання, це історія їхнього дорослішання, становлення їхніх особистостей. І вони є частиною нашої спільної історії (...) Для нас важливо, що фільм побачать і ми зможемо прокричати світові про це.

Режисер фільму "Терикони" Тарас Томенко

Тарас Томенко розповів також про намір відновити хату Насті, що знаходилась в місті Торецьку, на лінії розмежування, й із залученням інвесторів та спонсорів зробити там культурний центр.

Світова прем`єра фільму "Терикони" режисера Тараса Томенка відбудеться в рамках 72-го Берлінського кінофестивалю в конкурсній секції Берлінале – Generation 14plus 15 лютого 2022 о 16:30 в приміщенні культурного центру "УРАНІЯ" (Берлін) за участі творчої команди фільму.

Generation — одна з конкурсних секцій Берлинського кінофестивалю. Вона присвячена фільмам про дітей та розділена на дві частини (за віком): Generation Kplus (діти) и Generation 14plus (підлітки). Тарас Томенко вже має нагороду Best Short Film Нью-Йоркської кіноакадемії у програмі "Panorama" 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку "Тир".

Режисер фільму "Терикони" – Тарас Томенко, оператор – Михайло Любарський, режисер монтажу – Віктор Маляренко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Виробництво "ІнсайтМедіа" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.